Header Ads

REKLAM1 REKLAM1
REKLAM 10 REKLAM11 REKLAM11

Türkiye sosyal medyada 45 milyon hesap veriyor

REKLAM 2 REKLAM 2 DEVAMI
loading...
REKLAM 2 DEVAMI REKLAM 2
REKLAM 3 REKLAM 3
Türkiye sosyal medyada 45 milyon hesap veriyor
45 milyon hesap
Hürriyet gazetesine göre, Türk makamları İnternet büyük bir erkek kardeşin rolüne sahipler, çünkü Kıbrıslı Türk polis siper suç departmanı, ülkedeki yaklaşık 45 milyon sosyal medya  kulla cısını izliyor. Vatandaş hesapları, İnternet işlenen olası suç eylemleri için izlenir.

Son yıllarda, sadece Recep Tayyip Erdoğan aleyhine hakaret içeren davalarla ilgilenen özel bir bölüm oluşturulmuştur.


Rakamlara göre, Türkiye'de yaklaşık 40 milyon aktif İnternet kullanıcı ve 45 milyon kişi en az bir sosyal medya platformu kullanıyor.Bu, Türk makamlarının vatandaşlarının sosyal medya ortamındaki her hareketini kontrol ettiği anlamına gelir.

Twitter, Facebook ve instagram tarafından takip edilen en popüler ortamdır.Bölümün başkanı olan Erdal Chencaya, " Temmuz 2016'da darbe girişiminin ardından, Gülen hareketi için şifreli Bylock ve Eagle iletişim yazılımdaki mesajlar da dahil olmak üzere sınav için yaklaşık 1,5 milyon postaya yönlendirildik."Dedi.

"Yaklaşık 800.000 içerik yayını hakkında bilgi topladık ve bunları ilgili makamlara ilettik.Amacımız, Yeni Yılın başlangıcından bu yana 800 bine daha bakmak.haftalık yaklaşık 20.000 gönderiye bakıyoruz ve haftada 10 bin alıyoruz."

reklam5

loading...