REKLAM1REKLAM1

KIRILMA

[recent][ticker2]
24 Ağustos 2017 Perşembe

Erdoğan sıkı mesajı Merkel: Alman seçimlerine müdahale için izin verilmez

Erdoğan sıkı mesajı Merkel: Alman seçimlerine müdahale için izin verilmez

Türkiye Cumhurbaşkanı Almanya Türkiye düşmanlarına oy yok "Türkler davet etti"
Erdoğan sıkı mesajı Merkel: Alman seçimlerine müdahale için izin verilmez

Erdoğan sıkı mesajı Merkel: Alman seçimlerine müdahale için izin verilmez

talimatları vermek için Türk Cumhurbaşkanının yetkileri dahilinde Değildir."

Türk seçmenlerin "oy için partiler bunu kabul agresif ve saygısız davranışlarına karşı Türkiye', iddia eden iki büyük Alman Partisi, Hıristiyan Demokratlar (CDU) ve sosyal Demokratlar (SPD) seçim kampanyası ile saldırılara karşı Türkiye.

Kimseye değil, Cumhurbaşkanı Erdoğan bile müdahale etmesine izin vermeyiz "Hereford Kuzey Ren kasabasında bir kampanya mitinginde-Westphalia, Alman şansölyesi vurguladı. Alman vatandaşı, kökeni ne olursa olsun, özgürce istediğiniz partiye oy"hakkına sahiptir.
Alman seçimleri için talimatlar vermek için Türk Cumhurbaşkanının yetkileri dahilinde değildir
Ve Almanya'daki Türklere seslenen başbakan için sosyal demokrat aday bize Ait olduğunu ekledi: ". Almanya'da nüfus grupları"arasında bölünmüş izin vermeyeceğiz.
Tayyip Erdoğan itiraz Türk Cumhurbaşkanının temyiz etkilenmez Almanya'da seçmenlerin: "bir etkisi olmaz yanından Yüksek Hıristiyan Demokrat bakan Gazetesi "Bild" dedi. Dışarıdan tavsiyeye ihtiyacım olmaz.
Tepki 
eden Erdoğan tarafından ifadeleri Almanya'da vatandaşlarımız sesleniyorum şu: "vardı. Hıristiyan Demokratlar, sosyal Demokratlar ve Yeşiller Türkiye'nin düşmanlarıdır. Ülkemizin düşmanları olan destek partiler. Almanya'da yaklaşık 1 milyon canlı. Oy hakkı olan Türklerin. Orada Türkiye'ye karşı saldırgan ve saygısız davranışı benimseyen partilere oy vermemek için yaşayan Türklere sesleniyorum. Seçimlerde ver onlara, bu partiler için bir ders"davet ediyorum.
Erdoğan sıkı mesajı Merkel: Alman seçimlerine müdahale için izin verilmez Tarafından gözden geçirildi haberefendi on Ağustos 24, 2017 Değerlendirme: 5 Erdoğan sıkı mesajı Merkel: Alman seçimlerine müdahale için izin verilmez Türkiye Cumhurbaşkanı Almanya Türkiye düşmanlarına oy yok "...

Tepkiler:

[Recep Tayyip Erdoğan][carousel1]

Hiç yorum yok:

aaa