Header Ads

REKLAM1 REKLAM1
REKLAM 10 REKLAM11 REKLAM11

Türkiye'de tutuklanan ve gözaltına alınan iki Yunan

REKLAM 2 REKLAM 2 DEVAMI
loading...
REKLAM 2 DEVAMI REKLAM 2
REKLAM 3 REKLAM 3
Türkiye'de tutuklanan ve gözaltına alınan iki Yunan
Türkiye'de tutuklanan ve gözaltına alınan iki Yunan

Avrupa Parlamentosunun 16-19 Nisan    

 tarihleri arasında yapılacak  genel kurul toplantısında, iki Yunan askerinin uzun süreli gözaltında tutulması elle alınacak.Öneri bugün Siyasi Gruplar Genel Sekreter'in hazırlık toplantısı tarfından kabul edildi ve yarın sabah AP'nin Başkanları Konferansı tarafından kabul edilmesi bekleniyor.

ilgili öneri solda Eurogroup tarafından sunuldu de, SYRIZA Eurogroup Dimitris Papadimoulis Avrupa Parlamentosu Başkan girişimi ve kafa.Benzer bir öneri de Avrupa Halk Partisi2nin Eurogrou tarafından yazılmıştır.   Direy siyasi gruplar de sol kanat ve EPP-Euro gruplarının ortak teklifi ile aynı fikirdeydi.

Genel kurulda yapılacak olan tartışma,"Türkiye'de  tutuklanan ve gözaltına alınan iki Yunan askeri durumunda insan haklarının ihlali ve hukukun üstünlü"başlıklı başlık altında toplanmıştır.

Konuya bakarak, Dim Papadimoulis söyledi."Biz devam etmek çabalarımızı uluslararasılaşma sorunu ve Türk yetkilerle baskı için son olarak uluslararası hukuka saygı .Biz çalişmak sovarotitakai ulusal birlik bizim iki çocuk yakında dönmek olduğunu, ailelerine, ülke ve askere."

reklam5

loading...