Header Ads

REKLAM1 REKLAM1
REKLAM 10 REKLAM11 REKLAM11

Türkiye Büyükelçisine Washington'a dönüyor

REKLAM 2 REKLAM 2 DEVAMI
loading...
REKLAM 2 DEVAMI REKLAM 2
REKLAM 3 REKLAM 3
 Büyükelçisine Washington'a dönüyor
 Büyükelçisine Washington'a dönüyor

Serdar Kılıç Gaze sınırındaki bu ayın başlarındaki İsrail güçleri tarafından Filistin göstericiler onlarca ölümü üzerine İsrail ve Washington ile bir anlaşmazlık yaşadığı Ankara'ya hatırlattı


tartışmalı Kudüs İsrail büyük elçiliğini aktarmak için ABD kararında iki hafta sonra Türk Dış işleri Bakanlığı bugün resmi adı geçen ve birçok Türk medyasını istişareler önce Washington'da Türkiye'nin büyük elçisi istişareler için geri çağırma sonra ABD'ye geri döner.

Serdar Kılıç Gazze sınırındaki İsrail geçleri tarafından Filistin göstericiler onlarca ölümü üzerine İsrail ve Washington ile bir anlaşmazlık bu ayın ortasında Ankara'ya hatırlattı.

Gazze'deki gösterilerde ve ABD büyük elçiliğinin transferi İsrail'in tepkisinin en yoğun eleştirmenlerinden biri olan Türkiye, aynı hatırlatarak İslami acil toplantıya çağırdı.

4 Haziran'da Washington'a gideceği Türk Dişileri Bakanı Mevlit Çavuş oğlu, dün Kılıç için hazırlık yapmak dönecektir söyledi.

Ziyareti sırasında Çavuş oğlu Türkiye Kürt ABD destekli milis sürmek istiyor hangi şehre Manmpitz kuzey Suriye için bir yol harita-si tartışacağız hangi muadili ABD Mike Ponpeo ile bir araya gelecek Suriye


reklam5

loading...