728x90 AdSpace

Breaking

[recent][ticker2]
10 Haziran 2018 Pazar

Suudi Arabistan'daki füzelerle saldırı

Suudi Arabistan'daki füzelerle saldırı

Üç sivil caz alanında amaçlayan İran ile ilişkili Hutlar (...)" dedi paramiliterlerle kasıtlı ateş roket öldürüldü Suudi hükumeti koalisyon Albay Tur-ki el Maliki sözcüsü


Üç sivil güney Suudi Arabistan caz şehre Yemen Hutu isyancıların fırlatılan roketin öldürüldü, isyancılara karşı askeri koalisyon mücadele açıklandı.

Bölgenin " Üç sivil İran ile ilişkili Hutlar (...) caz amaçlayan paramiliterlerle kasten ateş roket öldürdü" dedi Suudi koalisyon hükumeti, Albay Tur ki el Maliki sözcüsü, resmi Suudi ajansına göre Spa haberleri.

Füze tipi belirtilmemişti.

Son aylarda, Hut isyancıları, Suudi Arabistan'a karşı roket fırlatmalarını hızlandırdılar ve bu da bu tür bir ekipmanla beslenmek için bölgedeki büyük rakibi Tarhan'ı suçluyor.

İran, politik olarak Hati'yi desteklediğini ancak herhangi bir askeri destek sağlamayı reddettiğini itiraf ediyor.

sermaye Sana'a gelen devrilmesinden uluslararası kabul görmüş bir hükumet, geri 2015  yılında Yemen'de askeri müdahalede Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer Arap ülkeleri Suudi Arabistan.

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre Yemen'deki savaş yaklaşık 10.000 kişi öldü ve en az 55.000 kişi yaralandı.
2.200'den fazla kişi koleradan öldü ve Yemen'in bazı bölgeleri kıtlığın eşiğinde.
Suudi Arabistan'daki füzelerle saldırı Reviewed by haber on Pazar, Haziran 10, 2018 Rating: 5 Üç sivil caz alanında amaçlayan İran ile ilişkili Hutlar (...)" dedi paramiliterlerle kasıtlı ateş roket öldürüldü Suudi hükumeti k...

Tepkiler:

[Üç sivil güney Suudi Arabistan][carousel1]

Hiç yorum yok:

aaa