r r

ABD Ukraynalılar için gönderme silah Putin: uyarıyor

ABD Ukraynalılar için gönderme silah Putin: uyarıyor

Rusya'nın güçlü bir adam, böyle bir hareketin, durumu alevlendirebilir ve kurbanların sayısını artıracak - demokrasileri nasıl bir tepki vereceklerini tahmin etmek zordur, dedi

Herhangi bir karar ABD tarafından Ukrayna savunma silahları göndermek için alınacaktır, sadece Doğu Ukrayna'da gerilimi alevlendirebilir ve, muhtemelen, bölgedeki faaliyetlerini genişletmek Rus ayrılıkçılar itmek olacak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün söyledi.

Bu barışçıl bir çözüm bulma yararlanacak olan egemen bir devlet "olarak Amerika Birleşik Devletleri bir karardır, ama yapacak tek şey durumu daha da kötüleştireceğini" Ukrayna'da silah göndermek için olası bir ABD kararına atıfta bulunarak, Rusya Devlet Başkanı kaydetti. Silah göndermekle Doğu Ukrayna'da en az bu durum değişmeyecek, ama kurbanların sayısı artacaktır. Donetsk ve Luhansk öz savunma kuvvetleri ilan eden Cumhuriyetleri düşmandan almış yeterli silah ve silah, diğerleri arasında,"bunun yanı sıra, ABD'nin böyle bir kararı onaylar.

Amerikan silahları çatışma bölgesine ulaşmak durumunda, Cumhuriyetleri, uygun tepki, çatışma, diğer bölgeler için mevcut silah gönderme"nasıl tahmin etmek zordur, aynı zamanda Rusya Başkanı, "dedi.

Geçen ay Kiev ziyareti sırasında, Amerikan Savunma Bakanı Jim Mattis, Washington'a döndükten sonra, savunma silahları gönderiyor, bu sorun, Barack Obama hükümeti üzerindeki konumunu yeniden ele alınması konusunda hükümet koyacağız ifade etmişti.
 
reklam